Sempell - Regulerings- og sikkerhedsventiler

Sempell control and isolation valves

Sempell™ produkter omfatter pålidelige sikkerheds-, kontra-, turbine bypass- og startup ventiler til den seneste generation af højeffektive superkritiske- og ultra superkritiske kraftværker. Sortimentet af sikkerhedsprodukter inkluderer sikkerhedsventiler til højt tryk og flow samt et komplet udvalg af kontrolleret sikkerhedsventiler for de mest udfordrende applikationer.

Sempell

Any questions?

Anders Praem
Inside Sales Engineer
Phone. 2137 7759

Anders.Praem@askalon.dk

Frank Kirk Hansen
Area Account Manager West
Phone. 4053 6511

Frank.Kirk@askalon.dk

Kenn Gerwien
Area Account Manager East
Phone. 2346 5513

Kenn.Gerwien@askalon.dk

Morten Noppenau
Area Account Manager East
Mob. 2121 3491

Morten.Noppenau@askalon.dk

Peder Hvidberg
Area Account Manager West
Phone. 2178 5053

Peder.Hvidberg@askalon.dk

Slawka Pedersen
Inside Sales Manager
Phone. 2137 7702

Slawka.Pedersen@askalon.dk