Slidventiler

Slidventiler för avstängning. Med fast, elastisk eller fjädrande kil/slid. Stigande eller icke stigande spindel. DN upp till 1500, PN upp till PN720 beroende på ventiltyp. DIN- och ASME-utföranden.

 

 

Gate valves fråm Sempell and Fasani

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
Account Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Fredrik Ekeroth
Solution Seller
Tel. 054-57 92 06

Fredrik.Ekeroth@askalon.se

Fredrik Malmström
Solution Seller
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Joachim Nyqvist
Solution Seller
Tel. 054-57 92 17

Joachim.Nyqvist@askalon.se

Joakim Karlsson
Solution Seller
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Johan Riedenlow
Account Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se

Patrik Andreasson
Account Manager
Mob. 072 222 76 31

Patrik.Andreasson@askalon.se