Nivåmätare

Nivåmätning för processkärl, lagringstankar, oljeseparationsenheter och vattenbehandling. Kan användas både för stora förskjutare och kärl med inbyggt hinder och / eller spjäll. Sändare med kommunikation via pneumatiska, analoga HART®- eller FOUNDATION™ Fieldbus-signaler. Finns med magnetiska vätskenivåmätare och full redundans med Guided Wave Radar som en kompletterande mätmetod.

Fisher level measurement

Har du några frågor?

Joachim Nyqvist
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 17

Joachim.Nyqvist@askalon.se

Joakim Karlsson
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Jörgen Sundin
Spare Part Sales
Tel. 054-57 92 12

Jorgen.Sundin@askalon.se

Magnus Dahlén
Senior Technical Manager
Tel. 054-57 92 26

Magnus.Dahlen@askalon.se

Niklas Nordin
After Sales Manager
Tel. 054-57 92 24

Niklas.Nordin@askalon.se

Niklas Pettersson
West Area Sales Manager
Tel. 054-57 92 09

Niklas.Pettersson@askalon.se