Digitala lägesregulatorer

Fishers™ lägesregulatorer FIELDVUE™ anses tillhöra de allra bästa på marknaden med avseende på noggrannhet, pålitlighet och kvalité. Moderna digitala lägesställare använder sig av microprocessorer i stället för elektropneumatisk styrning som i de äldre konventionella modellerna.

Med Fisher FIELDVUE lägesregulator ingår funktioner som är vida överlägsna vad de äldre analoga och pneumatiska lägesställarna kunde erbjuda. Man kan bland annat få olika avvikelselarm till kontrollsystemet, automatisk konfigurering, kalibrering och tuning samt avancerade diagnostikmöjligheter för förebyggande ventilunderhåll.

Mer information här.

Fisher FIELDVUE digital valve controller

Har du några frågor?

Andreas Christoffersen
East Area Sales Manager
Tel. 054-52 46 18

Andreas.Christoffersen@askalon.se

Erik Rune
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 31

Erik.Rune@askalon.se

Frank Beckius
Education Manager
Tel. 054-57 92 36

Frank.Beckius@askalon.se

Kenneth Olsson
Key Account Manager
Tel. 054-57 92 04

Kenneth.Olsson@askalon.se

Martin Pettersson
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 40

Martin.Pettersson@askalon.se

Niklas Pettersson
West Area Sales Manager
Tel. 054-57 92 09

Niklas.Pettersson@askalon.se

Patrik Andreasson
North Area Sales Manager
Mob. 072 222 76 31

Patrik.Andreasson@askalon.se

Rickard Andersson
South Area Sales Manager
Tel. 040-33 02 34

Rickard.Andersson@askalon.se