Sempell - Avstängnings- och säkerhetsventiler

Sempell control, safety and isolation valves

Sempell™ utvecklar tillförlitliga säkerhets-, back-, turbinomvandlings- och startventiler för den senaste generationen högkvalitativa superkritiska kraftverk. Utbudet av säkerhetsprodukter omfattar specialtryckssäkerhetsventiler, högflödesventiler och en komplett uppsättning kontrollerade säkerhetsavlastningsventiler för de mest utmanande applikationerna.

 

Sempell

Har du några frågor?

Andreas Christoffersen
East Area Sales Manager
Tel. 054-52 46 18

Andreas.Christoffersen@askalon.se

Linda Grönqvist
Application Engineer
Tel. 040-33 02 32

Linda.Gronqvist@askalon.se

Mats Görrel
Technical Sales Nuclear
Tel. 054-57 92 21

Mats.Gorrel@askalon.se

Niklas Pettersson
West Area Sales Manager
Tel. 054-57 92 09

Niklas.Pettersson@askalon.se

Patrik Andreasson
North Area Sales Manager
Mob. 072 222 76 31

Patrik.Andreasson@askalon.se

Rickard Andersson
South Area Sales Manager
Tel. 040-33 02 34

Rickard.Andersson@askalon.se