Venttiilejä energiantuotantoon ja prosessiteollisuudelle

​Askalon AB pystyy vastaamaan asiakkaidensa tarpeisiin säätö-, sulku- ja varoventtiilien suhteen. Meillä on myös kykyä ja kokemusta hoitaa asiakkaidemme tarpeet vakioventtiileistä ja varaosista aina venttiilien erikoisrakenteisiin ja monimutkaisiin projektitoimituksiin.

Teollisuuden eri prosessiolosuhteet ja käyttökohteet ovat vaativat erikoisosaamistamme säätöventtiilien ja projektien suhteen.

Askalon pystyy toimittamaan eri käyttökohteisiin aina kylmäventtiileistä tulistetulle höyrylle, syöttövedelle ja pienien virtauksien kemikaalien säätöön. Vaativa säätö, kuten kaksifaasivirtaukset, suuret paine-erot ja kavitointi sekä melu ovat insinööriemme ratkaistavissa. PED, ASME, vuotoluokat ja materiaalitodistukset ovat meille jokapäiväisiä asioita.

Askalon on Emerson Local Business Partner venttiileille Ruotsissa, Tanskassa, Suomessa ja Islannissa.
Siitä lähtien, kun Emerson osti Pentairin venttiili- ja säädintoiminnan, Askalonilla on ollut täysi venttiili-, toimilaite- ja huoltovalikoima.
Askalon AB edustaa kaikentyyppisiä venttiileitä, kuten säätö-, sulku-, paine- ja varoventtiilit, säätimet, venttiilin asettimet ja toimilaitteet.

 

Control valves

Any questions?

Elsa Mehto
Inside Sales Engineer Nuclear
Phone. 0207 416 203
Mob. 0400 818 441

Elsa.Mehto@askalon.fi

Henna Ketoja
Inside Sales Engineer
Mob. 400 612 124

Henna.Ketoja@askalon.fi

Joonas Jägerroos
Inside Sales Engineer
Mob. 040 610 4439

Joonas.Jagerroos@askalon.fi

Satu Mäkelä
Key Account Manager
Phone. 0207 416 207

Satu.Makela@askalon.fi

Taneli Luhanko
Inside Sales Engineer
Mob. 0407 574 208

Taneli.Luhanko@askalon.fi

Tommi Penttilä
Sales Manager Isolation Valves
Phone. 0207 416 208

Tommi.Penttila@askalon.fi