Desuperheaters

​Problemfri kontrol af damptemperatur.
Desuperheaters benyttes ofte til at sænke temperaturen i overophedet damp ned til mætningstemperaturen. Til køling benyttes den samme væske som er blevet overophedet i applikationen.
Askalon har udviklet flere konstruktions løsninger til at imødekomme kravene fra vore kunders applikationer.

Water ring nozzle

Any questions?

Anders Praem
Inside Sales Engineer
Phone. 2137 7759

Anders.Praem@askalon.dk

Frank Kirk Hansen
Area Account Manager West
Phone. 4053 6511

Frank.Kirk@askalon.dk

Kenn Gerwien
Area Account Manager East
Phone. 2346 5513

Kenn.Gerwien@askalon.dk

Morten Noppenau
Area Account Manager East
Mob. 2121 3491

Morten.Noppenau@askalon.dk

Peder Hvidberg
Area Account Manager West
Phone. 2178 5053

Peder.Hvidberg@askalon.dk

Slawka Pedersen
Inside Sales Manager
Phone. 2137 7702

Slawka.Pedersen@askalon.dk