Ställdon för ventiler

Askalon marknadsför pneumatiska, elektriska, manuella och hydrauliska ställdon för ventilreglering och avstängning.

Askalon har ett nära samarbete med Auma Scandinavia och kan erbjuda elektriska ställdon från Auma. Askalons servicecenter i Västervik har dessutom en lång erfarenhet av service på ventiler med elektriska ställdon.

 

Fisher actuators

Har du några frågor?

Erik Rune
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 31

Erik.Rune@askalon.se

Fredrik Andrée
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Fredrik Malmström
Inside Sales Engineer
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Joachim Nyqvist
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 17

Joachim.Nyqvist@askalon.se

Joakim Karlsson
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Magnus Dahlén
Senior Technical Manager
Tel. 054-57 92 26

Magnus.Dahlen@askalon.se