Avstängningsventiler

Askalon AB kan leverera ett brett utbud av Emerson's omfattande produktportfölj​ av avstängningsventiler såsom kul-, vridspjäll-, kilslid-, sätes- och backventiler passandes för ett brett spektra av kunder inom till exempel olja & gas, petrokemi, kemi och läkemedel.

Har du några frågor?

Erik Rune
Sales Engineer
Tel. 054-57 92 31

Erik.Rune@askalon.se

Fredrik Andrée
Sales Engineer
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Fredrik Malmström
Inside Sales Engineer
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Joachim Nyqvist
Sales Engineer
Tel. 054-57 92 17

Joachim.Nyqvist@askalon.se

Joakim Karlsson
Sales Engineer
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Mats Lindgren
Service Manager, Västervik
Tel. 070 586 88 06

Mats.Lindgren@askalon.se

Ove Björkman
Operations Manager
Tel. 054-57 92 10

Ove.Bjorkman@askalon.se

Torbjörn Hagbrand
Product Specialist Sempell
Tel. 040-33 02 31

Torbjorn.Hagbrand@askalon.se