Avstängningsventiler

Askalon kan leverera ett brett utbud av Emerson's omfattande produktportfölj​ av avstängningsventiler såsom kul-, vridspjäll-, kilslid-, sätes- och backventiler passandes för ett brett spektra av kunder inom branscher som olja och gas, petrokemi, kemi och läkemedel.

Vi levererar den prestanda du behöver från dina avstängningsventiler för att säkert och effektivt kontrollera din process. Vi förstår att du ständigt står inför behovet av att säkert kunna kontrollera många olika typer av processer. För att göra det enklare för dig har vi en omfattande portfölj med avstängningsventiler som är konstruerade och testade för att ge den prestanda som krävs för att säkerställa att dina processer fungerar säkert med maximal effektivitet.

I vår produktportfölj finns märken som KTM™, Keystone™, Vanessa™, Sempell™, Fasani™, Neotecha™, Fisher™, K-Ball™, Virgo™, Clarkson™ och Lunkenheimer™.

 

Isolation and shut-off valves

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
Account Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Fredrik Andrée
Solution Seller
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Fredrik Ekeroth
Solution Seller
Tel. 054-57 92 06

Fredrik.Ekeroth@askalon.se

Fredrik Malmström
Solution Seller
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Joakim Karlsson
Solution Seller
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Johan Riedenlow
Account Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se

Linda Grönqvist
Solution Seller
Tel. 040-33 02 32

Linda.Gronqvist@askalon.se

Patrik Andreasson
Account Manager
Mob. 072 222 76 31

Patrik.Andreasson@askalon.se