Kulventiler

Vi kan erbjuda ett omfattande urval av konventionella eller top-entry kulventiler med endera flänsad, gängad eller svetsanslutning. Med fullt eller reducerat genomlopp, friflytande kula eller linad/lagrad, metall- eller mjuktätande design. Vi kan även erbjuda kulventiler för akut avstängning och ESD-applikationer. Kryogenisk, hög temperatur eller frätande media, där erfarenhet och säkerhet är av största vikt.

 

Ball valves Neotecha I Virgo I KTM I K-Ball

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
Account Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Fredrik Ekeroth
Solution Seller
Tel. 054-57 92 06

Fredrik.Ekeroth@askalon.se

Fredrik Malmström
Solution Seller
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Joakim Karlsson
Solution Seller
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Johan Riedenlow
Account Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se

Patrik Andreasson
Account Manager
Mob. 072 222 76 31

Patrik.Andreasson@askalon.se