Clarkson - Pålitliga avstängnings- och reglerventiler

Clarkson valves

Clarksons™ avstängnings- och reglerventiler har lett industrin i elastomerteknik i 50 år. Den omfattande serien av slurry- och skjutspjällsventiler leder marknaden inom gruv-, mineralbearbetnings- och processindustrin. Ventilerna är standard som självutrensande med dubbelriktad avstängning, vilket garanterar repeterbar positiv avstänging i kritiska applikationer.

 

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
East Area Sales Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Daniel Holmberg
West Area Sales Manager
Mob. 073 075 23 49

Daniel.Holmberg@askalon.se

Fredrik Andrée
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Joakim Karlsson
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Johan Riedenlow
South Area Sales Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se

Patrik Andreasson
North Area Sales Manager
Mob. 072 222 76 31

Patrik.Andreasson@askalon.se