VAG-ventiler

Fjädrande ventiler behövs för att öppna, stänga och reglera, varhelst vattnet styrs och regleras. Oavsett om det är avfallshantering, entreprenörer, ingenjörer, industrin eller kraftverk: Vi levererar lämpliga produkter för alla branscher - utvecklade individuellt för att passa dina behov eller från vårt omfattande sortiment.

Det handlar om säkerhet, kostnadseffektivitet, besparing av resurser och precision. Varje applikation där vatten flyttas kräver pålitliga lösningar - och känslan av att ha fattat rätt beslut: för pålitliga, professionellt tillverkade ventiler. Oavsett om det gäller vattenbehandling, avsaltning av havsvatten, teknik för avloppsvatten eller konstruktion av dammar och kraftverk, som global aktör och erfaren leverantör av kvalitet vet vi hur man tämjer, använder och kontrollerar vatten.

 

VAG valves

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
East Area Sales Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Daniel Holmberg
West Area Sales Manager
Mob. 073 075 23 49

Daniel.Holmberg@askalon.se

Fredrik Andrée
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Fredrik Malmström
Inside Sales Engineer
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Joakim Karlsson
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Johan Riedenlow
South Area Sales Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se

Niklas Nordin
Spare Part sales
Tel. 054-57 92 24

Niklas.Nordin@askalon.se