Vridspjällsventil

För installation i och ovan mark. Vatten och gas upp till 50°C. Ventilerna passar till vattenverk och vattenkraftverk, dricksvattenledningar, kraftverk, gasapplikationer och industri.
EKN-spjället är konstruerat för att kunna hantera maximal flödeshastighet enligt EN592.
Snäckväxel som standard. Elektriskt, pneumatiskt eller hydrauliskt manöverdon.

Dokumentlänkar

VAG EKN®
VAG EKN® Platform
VAG Butterfly Valves

VAG butterfly valves

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
East Area Sales Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Daniel Holmberg
West Area Sales Manager
Mob. 073 075 23 49

Daniel.Holmberg@askalon.se

Fredrik Andrée
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Fredrik Ekeroth
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 06

Fredrik.Ekeroth@askalon.se

Fredrik Malmström
Inside Sales Engineer
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Joakim Karlsson
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Johan Riedenlow
South Area Sales Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se