Sempell - Avstängnings- och säkerhetsventiler

Sempell control, safety and isolation valves

Sempell™ utvecklar tillförlitliga säkerhets-, back-, turbinomvandlings- och startventiler för den senaste generationen högkvalitativa superkritiska kraftverk. Utbudet av säkerhetsprodukter omfattar specialtryckssäkerhetsventiler, högflödesventiler och en komplett uppsättning kontrollerade säkerhetsavlastningsventiler för de mest utmanande applikationerna.

 

Sempell

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
East Area Sales Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Fredrik Andrée
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Fredrik Malmström
Inside Sales Engineer
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Johan Riedenlow
South Area Sales Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se

Linda Grönqvist
Application Engineer
Tel. 040-33 02 32

Linda.Gronqvist@askalon.se

Mats Görrel
Technical Sales Nuclear
Tel. 054-57 92 21

Mats.Gorrel@askalon.se