KTM - Kulventiler och ställdon

KTM ball valves and actuators

Manuella och automatiska kulventiler och ställdon som kan göra en miljon rotationer om året. Det gör KTM™ till en pålitlig, effektiv och långvarig lösning.

I mer än 80 år har KTM-märket varit känt för manuella och automatiska kulventiler och ställdon. KTM var världens första leverantör av fullborrade, split-body kulventiler och banbrytande mjuk- och metallventiler. I dag passar den omfattande produktlinjen, med processflytande och slangmonterade kulventiler och metallsätade, höghastighets- och pulverutloppskulventiler, nästan alla applikationer inom kemi-, petrokemisk och olje- och gasindustrin.

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
East Area Sales Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Daniel Holmberg
West Area Sales Manager
Mob. 073 075 23 49

Daniel.Holmberg@askalon.se

Fredrik Andrée
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Fredrik Ekeroth
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 06

Fredrik.Ekeroth@askalon.se

Fredrik Malmström
Inside Sales Engineer
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Johan Riedenlow
South Area Sales Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se