Ventillägesställare

​Lägesregulatorer, eller ventillägesställare, används till att förändra en reglerventils öppningsgrad till önskad position så att detta motsvarar de parametrar som behövs för aktuell process som flöde, tryck och temperatur. Askalon har pneumatiska, elektropneumatiska och digitala instrument.

Har du några frågor?

Erik Rune
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 31

Erik.Rune@askalon.se

Frank Beckius
Education Manager
Tel. 054-57 92 36

Frank.Beckius@askalon.se

Joachim Nyqvist
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 17

Joachim.Nyqvist@askalon.se

Joakim Karlsson
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Jörgen Sundin
Spare Part Sales
Tel. 054-57 92 12

Jorgen.Sundin@askalon.se

Niklas Nordin
Spare part sales
Tel. 054-57 92 24

Niklas.Nordin@askalon.se