K-Ball - Högkvalitativa kulventiler

K-Ball ball valves

K-Balls™ högkvalitativa och prestandadrivna kulventiler är idealiska för de flesta allmänna industri- och processapplikationer, inklusive vatten, luft, olja, gas och kemiska processer.

Sortimentet har certifierade brandprovade konstruktioner för krävande och brandfarliga applikationer. Multi-port 3- & 4-vägsmönster är också tillgängliga. Tillgängliga mönster består av en-, två- och tredelad konstruktion med flänsade, gängade och svetsade ändventiler och ett brett utbud av sätesmöjligheter och förpackningskonfigurationer som passar dina specifika applikationsbehov.

Har du några frågor?

Bernhard Witzelsteiner
East Area Sales Manager
Tel. 070 378 83 35

Bernhard.Witzelsteiner@askalon.se

Fredrik Andrée
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 41

Fredrik.Andree@askalon.se

Fredrik Malmström
Inside Sales Engineer
Tel. 040-33 02 33

Fredrik.Malmstrom@askalon.se

Joakim Karlsson
Inside Sales Engineer
Tel. 054-57 92 16

Joakim.Karlsson@askalon.se

Johan Riedenlow
South Area Sales Manager
Tel. 040-33 02 30

Johan.Riedenlow@askalon.se

Patrik Andreasson
North Area Sales Manager
Mob. 072 222 76 31

Patrik.Andreasson@askalon.se